آیین اهورایی

پس از صافی شدن هرچیزی می نویسیم بی ارتباط به هر چیز
 
و اذا خاطبهم الجاهلون قالو سلاما
ساعت ۸:٥٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٤/٢۳ : توسط : انوشیروان بهدین

روزنامه کیهان در شماره روز چهارشنبه خود، در جهت اجرای دستور الاهی امر به معروف و نهی از منکر و به منظور ایجاد بصیرت در میان طرفداران پر شمار جریان اصلاحات ، با قلمی خداپسندانه و وحدت طلبانه  که دل هر فریب خورده ای را تحت تاثیر لطافت و منطق خود قرار می دهد، خبر ویژه ای در مورد سید محمد خاتمی ، رییس جمهور سابق ایران، با عنوان "دو کلمه هم بشنو از نوچه جرج سوروس" نوشته است:

محمد خاتمی که خود یکی از متهمان ردیف اول فتنه پس از انتخابات است سعی کرد دوستان آشوبگر خود را از اتهام براندازی تبرئه کند. خاتمی که به نوشته سایت جرس با جمعی از جوانان و فعالان اصلاح طلب دیدار کرده، گفت: «در این مدت نیروهای اصلاح طلب در چارچوب قانون و ضوابط اسلامی خواستار تغییر بودند و می خواستند و می خواهند جلوی انحرافات را بگیرند. متأسفانه کسانی وجود دارند که خود را معیار حق و باطل می دانند و به همین دلیل اگر کسی نیز با آنان مخالفت کند تبدیل می شود به فتنه گر در حالی که ما معتقد هستیم که قانون و ارزش های انقلاب و مصالح کشور و مردم معیار هستند».

در واقع اساساً خاتمی نگفته است به کدام قانون اساسی معتقد است؟ قانون اساسی که همین دیروز پیر زن اصلاحات زهرا رهنورد درباره ضرورت تغییر آن داد سخن داد یا قانون اساسی که میثاق ملی و برخاسته از آراء میلیونی ملت و تأیید حضرت امام(ره) است؟!

گفتنی است خاتمی یکی از اصلی ترین نقش آفرینان و طراحان فتنه 88 بود که تلاش کرد از جنبه های مختلف این حرکت براندازانه را پیش ببرد. بنا به اعترافات صریح بازداشت شدگان خاتمی حداقل دو دیدار مفصل با جرج سوروس - سرمایه دار معروف صهیونیست- داشته و در آن با وی همفکری و رایزنی کرده است. علاوه بر این وی در سال های اخیر با سفرهای متعدد به کشورهای عربی میلیون ها دلار از آنها کمک مالی دریافت کرده است. به نظر می رسد ضرورت دارد خاتمی به جای راهکار دادن به دیگران و اظهارات روشنفکرانه اندکی هم درباره ابعاد خیانت های خود توضیح بدهد.